
O nas
Daina Kolbuszewska
Kim jestem
Jestem psychoterapeutką certyfikowaną przez European Association for Gestalt Therapy (Europejskie Stowarzyszenie Psychoterapii Gestalt), ukończyłam 4-letnią Szkołę Psychoterapeutów i Trenerów Gestalt w Instytucie Gestalt w Krakowie.
Jestem też absolwentką psychologii klinicznej i muzykologii na poznańskim uniwersytecie.
Mam uprawnienia mediatora nadane przez Polskie Centrum Mediacji.
Stale rozwijam swoje kompetencje, uczestnicząc w treningach i warsztatach doświadczonych psychoterapeutów Gestalt (m.in. u P. Schulthessa, D. van Baalena, G. Klarena, D. Kavaiou, H. Kennedy) i na warsztatach pracy z ciałem.
Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Gestalt.
Każdy z nas ma swój sposób odczuwania i wyrażania siebie, rozumienia siebie i innych, każdy ma swoją historię. Praca psychoterapeuty – podążanie za Klientem w jego poszukiwaniach większej satysfakcji z życia i roziązywaniu trduności – jest dla mnie pasjonująca.
Doświadczenie
Mam doświadczenie w pracy z młodzieżą oraz z dorosłymi (gabinet własny, współpraca z Fundacją „Dziecko w Centrum”, „Centrum Progres” – dla osób po kryzysach, staż w Klinice Psychiatrii Szpitala Klinicznego w Poznaniu, na Oddziale Psychiatrii w Ostrowie Wielkopolskim, Kościanie i Siekowie). Systematycznie superwizuję swoją pracę u superwizorów akredytowanych przy Polskim Towarzystwie Psychoterapii Gestalt.
Komu pomagam
To, że tu jesteś, jest już pierwszym krokiem do pozytywnych zmian w Twoim życiu.
Skontaktuj się ze mną, psychoterapia przeznaczona jest dla Ciebie jeżeli:
- cierpisz z powodu obniżonego nastroju, braku motywacji lub dotknęła Cię depresja
- doświadczasz kryzysów takich jak żałoba, utrata partnera, rozwód, zdrada w bliskich relacjach
- czujesz brak satysfakcji z życia, zagubienie
- nie możesz porozumieć się z partnerem, własnym dzieckiem, w miejscu pracy zawodowej
- odczuwasz strach lub lęk w różnych sytuacjach
- masz traumatyczne doświadczenia życiowe
- mówisz sobie „przecież muszę, nie potrafię, nie wypada mi” zamiast „chcę, potrzebuję, pragnę”
- albo chcesz zwiększyć swoją kreatywność.
W moim gabinecie zapewnię Ci profesjonalną pomoc psychoterapeutyczną opartą na wiedzy, doświadczeniu zawodowym i osobistym (mam 51 lat), na szacunku dla Ciebie i dyskrecji. Pozwól sobie pomóc.
Co to jest Gestalt?
Terapia Gestalt jest odpowiednia dla osób w każdym wieku, z różnych środowisk i w różnych sytuacjach życiowych. Gestalt ceni prawo do odmienności, oryginalność każdego człowieka.
Postrzega człowieka jako całość. Dąży do harmonijnego połączenia emocji, myśli, ciała oraz kontaktów z innymi.
W terapii Gestalt ważna jest świadomość tego, co dzieje się z nami TU I TERAZ, tego, co doświadczamy. Pomaga ona uświadomić sobie mechanizmy, które zmuszają nas do powtarzania znanych zachowań, choć wywołują one cierpienie.
Pozwala na wypróbowanie nowych, twórczych i dobrych dla nas rozwiązań. Na eksperymentowanie, dzięki któremu więcej i głębiej możemy przeżywać.
W koncepcji terapii Gestalt zawiera się pojęcie osobistego rozwoju, poszerzenia potencjału danej osoby. Jej istotą jest sprzyjanie byciu kreatywnym.
Gestalt – to wolność wyboru, doświadczanie całego bogactwa istnienia i relacji z innymi. To możliwość odnalezienia własnego, oryginalnego stylu życia.
Magdalena Wiercioch
Kim jestem
Jestem psychologiem i psychoterapeutą w trakcie szkolenia. Studia psychologiczne ukończyłam na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu (specjalność – psychologia kliniczna). Obecnie kształcę się w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej. Ukończyłam również studia podyplomowe na kierunku Psychologia społeczna w praktyce oraz na kierunku Psychodietetyka.
Jest mi bliska Terapia akceptacji i zaangażowania, praktyka uważności.
W swojej pracy kieruję się zasadą, że skuteczność terapii w dużej mierze zależy od relacji opartej na poszanowaniu drugiej osoby, jej wartości, a także na empatycznym rozumieniu Drugiego – zarówno złożoności, jak i wyjątkowości jego przeżyć.
Doświadczenie
Doświadczenie zdobywałam w Szpitalu Miejskim im. F. Raszei w Poznaniu.
Swoje umiejętności rozwijam biorąc udział w specjalistycznych warsztatach, szkoleniach i konferencjach. Doświadczenia z zakresu pomocy i wsparcia osób doświadczających straty zdobywałam podczas szkolenia Fundacji „By dalej iść”.
Komu pomagam
Prowadzę psychoterapię indywidualną osób dorosłych.
Oferuję pomoc psychologiczną osobom, które:
- przeżywają stresujące sytuacje życiowe,
- potrzebują wsparcia w sytuacji straty,
- mają obniżony nastrój,
- cierpią z powodu zaburzeń lękowych,
- mają trudności wynikające z niskiego poczucia własnej wartości,
- potrzebują wsparcia w zmianie nawyków żywieniowych (np. jedzą pod wpływem emocji),
- pragną lepiej poznać siebie.
Barbara Pniewska
Kim jestem
Jestem psycholożką z 10-letnim doświadczeniem zawodowym. Pracuję z osobami w każdym wieku, wspieram różnorodność. Przestrzegam zasad kodeksu etyczno – zawodowego psychologa.
Jestem wyróżnioną absolwentką psychologii klinicznej na UAM w Poznaniu. Ukończyłam Studium Umiejętności Pracy z Grupą oraz studia podyplomowe na kierunku: Wspieranie rozwoju dzieci i młodzieży w nurcie psychologii pozytywnej. Posiadam pełne uprawnienia pedagogiczne do pracy z dziećmi i dorosłymi w obszarze edukacji. Prowadzę zajęcia psychoedukacyjne „Szkoła dla Rodziców” cz. I, II, III. Więcej informacji o mnie.
Doświadczenie
Doświadczenie zawodowe zdobywałam w Centrum Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży „KLUB”, a także współpracując z kilkoma organizacjami NGO przy realizacji projektów, głównie szkoleniowych, ale nie tylko. Ponadto mam doświadczenie w pracy na każdym etapie edukacji systemowej. Od kilku lat jestem związana z XII LO i przedszkolem im. Plastusia.
Komu pomagam
Moje główne obszary działania to poradnictwo psychologiczne, psychoedukacja, praca z grupami. Najczęściej zgłaszają się do mnie osoby dorosłe oraz młodzież 15+, a także rodzice dzieci w każdym wieku, którzy potrzebują konsultacji, wsparcia i pomocy w radzeniu sobie z bieżącymi trudnościami, aktualną sytuacją życiową.
Mogę pomóc, gdy:
- potrzebujesz wsparcia w radzeniu sobie z bieżącymi problemami
- doświadczasz nadmiernego stresu
- odczuwasz zagubienie
- przeżywasz kryzys związany z wiekiem lub pełnioną rolą
- cierpisz z powodu presji środowiska (rodzinnego, szkolnego, zawodowego)
- chcesz zwiększyć swoją odporność psychiczną lub rozwinąć umiejętności społeczne
- szukasz sposobów na nawiązanie bliższych, cieplejszych relacji z dziećmi lub wychowankami
- potrzebujesz motywacji do wprowadzenia zmian
- chcesz lepiej rozumieć siebie i innych
- czujesz, że jest coś o czym warto porozmawiać z psychologiem.
Joanna Kęcińska
Kim jestem
Jestem psychoterapeutą, trenerem, psychoprofilaktykiem i superwizorem.
Ukończyłam szkolenia w zakresie psychoterapii dzieci i młodzieży, seksuologii, psychoterapii uzależnień, profilaktyki uzależnień behawioralnych, Terapii Schematu, ACT. Ponadto bliskie jest mi podejście Somatic Experiencing i Soma – Embodiment, w którym to obecnie kończę szkolenie. Jestem członkiem Polskiego Stowarzyszenia Somatic Experiencing.
Doświadczenie
Posiadam 25 – letnie doświadczenie zawodowe, które zdobywałam pracując w Centrum Wsparcia i Rozwoju w Poznaniu, Zespole Profilaktyki Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, Punkcie Interwencji Kryzysowej. Staż odbywałam w Szpitalu Neuropsychiatrycznym im. prof. Mieczysława Kaczyńskiego w Lublinie oraz Ośrodku Leczenia Uzależnień w Lublinie. Obecnie jestem kierownikiem Specjalistycznej Poradni Rodzinnej i prowadzę własną działalność – Centrum Edukacji i Terapii.
Realizuję szkolenia, projekty i warsztaty dla nastolatków, rodziców i profesjonalistów.
Komu pomagam
Prowadzę psychoterapię osób dorosłych i nastolatków.
Oferuję pomoc osobom, które:
- doświadczyły traumy szokowej, rozwojowej, zaburzeń więzi,
- przeżywają kryzysy, trudności adaptacyjne,
- mają obniżony nastrój,
- cierpią z powodu zaburzeń lękowych, napadów paniki,
- doświadczają objawów psychosomatycznych / chroniczny ból, zmęczenie czy problemy ze snem,
- cierpią z powodu uzależnień.
Somatic Experiencing® (SE) jest psychofizjologiczną metodą leczenia objawów traumy i łagodzenia chronicznego stresu autorstwa dra Petera A. Levine’a, SE rozumie traumę jako naturalną część życia, nie błąd, chorobę ani odchylenie. Podejście SE związane jest z uwalnianiem traumatycznego wstrząsu, co stanowi klucz do przekształcenia PTSD, ran emocjonalnych i urazów psychicznych z wczesnego dzieciństwa. Metoda ta preferuje pracę w „tu i teraz” i skupia się na wrażeniach, pamięci ciała i zasobach pojawiających się w czasie teraźniejszym. W SE treść traumatycznej historii służy do śledzenia aktywacji w ciele, nie zaś do zagłębiania się we wspomnienia. Praktyk Somatic Experiencing pracuje w obrębie elastyczności klienta zamiast przedzierania się przez opór, promowania emocjonalnego „katharsis” czy bolesnego fizycznego dyskomfortu.
„Trauma ma źródło w reakcji układu nerwowego i nie wynika z tego, co się wydarzyło. Trauma jest w układzie nerwowym, nie w wydarzeniu”.
„Trauma jest wewnętrznym kaftanem bezpieczeństwa, który tworzy się w chwili, kiedy moment przerażenia zostaje zamrożony w czasie. Dławi on rozwój poczucia istnienia i tłamsi próby pójścia naprzód w życiu. Odłącza nas od nas samych, od innych, od natury i od ducha. Kiedy przytłacza nas zagrożenie, jesteśmy jak zamrożeni w lęku, tak jakby cała nasza instynktowna energia przetrwania została pobudzona, ale jakbyśmy nie mieli dokąd pójść”. (Peter A. Levine).
Więcej na temat leczenia traumy i SE można przeczytać na www.interp.pl oraz w następujących książkach Petera Levine’a „Obudźcie tygrysa. Leczenie traumy”, „Uleczyć traumę”, „Głos wnętrza”, „Uwolnić się od bólu”, „Trauma i pamięć”, a także „Strach Ucieleśniony” autorstwa Bessela van der Kolka.
Soma – Embodiment jest metodą autorstwa Sonii Gomes oferującą umiejętności diagnostyczne, narzędzia dotykowe, ruchowe i haptyczne przebudzenie mające na celu transformację traumy rozwojowej i szokowej.
Podstawowa koncepcja metody zakłada, że w każdym rodzaju traumy dochodzi do zerwania koordynacji czuciowo – ruchowej, co powoduje, że klient cofa się do wcześniejszych etapów rozwoju emocjonalnego. Dlatego zanim nastąpi renegocjacja traumy emocjonalnej i będzie ona możliwa, organizm musi odnaleźć fizyczną stabilność.
Praktycy tej metody pomagają swoim klientom zrozumieć, jak mogą w nowy sposób poruszać się po traumatycznych obszarach, odwołując się, do społecznego systemu nerwowego, reedukacji ruchu w celu przywrócenia fizycznej stabilności, percepcji i priopriocepcji.
Superwizje
Jestem superwizorką Instytutu Psychologii Zdrowia. Oferuję superwizje w zakresie pracy z osobami dorosłymi i małoletnimi po doświadczeniu przemocy /dla terapeutów oraz przedstawicieli instytucji i służb/, a także wspieram zespoły w radzeniu sobie z trudnościami organizacyjnymi i komunikacyjnymi.
Marzena Hyżyk
Kim jestem:
Jestem absolwentką psychologii o specjalności klinicznej (SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny w Poznaniu). Aktualnie uczestniczę w 4.5 letnim kursie Psychoterapii Integralnej. Równocześnie uczestniczę w podyplomowych studiach Seksuologia Kliniczna (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu). Ukończyłam wiele szkoleń psychologicznych w różnych obszarach. Mój entuzjazm w służeniu pomocą innym sprawia, że cały czas doskonalę swoje kompetencje zawodowe. Cieszę się z coraz większej świadomości ludzi, że do psychologa przychodzi się po wsparcie w trudnych momentach życia czy sytuacjach, a nie dlatego, że jest się chorym.
Doświadczenie:
Od wielu lat współpracuje z ludźmi w różnych obszarach m.in.: rozwój osobisty, biznes, psychologia. Jako wolontariuszka pracowałam na rzecz osób zmagających się z trudnościami w obszarze zdrowia psychicznego.
Komu pomagam:
Indywidualnie – osobom dorosłym.
Mogę pomóc między innymi gdy:
- prowadzisz firmę i czasami masz dosyć wszystkiego, przydałoby Ci się zaufane wsparcie;
- przeszkadza Ci to, że w różnych sytuacjach lęk nie pozwala na zwyczajne i zdrowe funkcjonowanie;
- odnosisz wrażenie lub czujesz, że stres Cię niszczy lub „coś Cię męczy” wewnętrznie;
- potrzebujesz wsparcia lub motywacji do działania;
- wydaje Ci się lub czujesz, że „mogłoby być lepiej”, lecz nie wiesz jak „zabrać się” za zmiany;
- przeżywasz różnego rodzaju kryzysy;
- potrzebujesz więcej siły do działania;
- chcesz lepiej radzić sobie w otaczającym Cię środowisku, lecz nie wiesz „od czego zacząć zmiany”;
- chcesz mieć lepsze relacje z innymi ludźmi;
- nagle wydarzyło się coś, co jest dla Ciebie trudne;
- pragniesz być sobą a odnosisz wrażenie lub czujesz, że tak nie jest;
- chcesz żyć według swoich wartości a nie spełniać oczekiwania innych;
- brakuje Ci w życiu celu.
Grażyna Gołuchowska
Aktualnie przebywa na dłuższym urlopie.