Ceiba
Jeśli chcesz oglądać tęczę, musisz dzielnie znieść deszcz.
chińskie przysłowie

Polecane

Książki, które warto mieć na swojej półce:
Umysł ponad nastrojem
Christine A. Padesky, Dennis Greenberger

Jest to podręcznik służący nauce podstawowych technik stosowanych w podejściu poznawczo-behawioralnym. Autorzy w prosty, czytelny sposób podają teoretyczne podstawy tej terapii, obrazując tę wiedzę licznymi przykładami.

Radość życia
David D. Burns

Autor, w prosty i klarowny sposób opisuje, w jaki sposób działają skuteczne metody zmiany nastroju, jak zmniejszyć poziom lęku i jak wyjść z depresji. „Radość życia może się stać niezwykle pożytecznym przewodnikiem dla tych, którzy postanowili sami sobie pomóc” (Aaron T. Beck).

Program zmiany sposobu życia
Jeffrey E. Young, Janet S. Klosko

Jeden z podręczników terapii schematu, przedstawia najbardziej typowe pułapki życiowe, czyli tzw. schematy, odpowiedzialne za nasze problemy. Samo przeczytanie tej książki pozwala na zidentyfikowanie pułapek a rozwiązania zawarte w niej umożliwiają uwolnienie się od nich.

Kobiety, które kochają za bardzo
Robin Norwood

Doskonały podręcznik dla kobiet, które uwikłały się w destrukcyjne związki. Pokazuje, jak takie związki rozpoznać i jak się od nich uwolnić.

Czujesz tak, jak myślisz
Paul Stallard

Podręcznik zawiera podstawy terapii poznawczo- behawioralnej , jest napisany bardzo prostym językiem, przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży.

Optymizmu można się nauczyć
Martin E. P. Seligman

Autor opisuje, w jaki sposób nasza interpretacja zdarzeń wpływa na nasz nastrój, w jaki sposób negatywne myśli kształtują nasze życie. Jednocześnie pokazuje proste i skuteczne sposoby, jak wyjść z pesymizmu i w konsekwencji dokonać zmian w naszym życiu, poprawiając jego komfort.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij